Szczegóły

29 września 2014

36. PZU Maraton Warszawski przeszedł do historii

28 września na ulicach stolicy odbyło się wielkie święto biegowe – 36. PZU Maraton Warszawski. Na królewskim dystansie wystartowało niemal 8 tysięcy zawodników z 56 krajów. Wśród mężczyzn najszybszy był Kenijczyk Victor Kipchirchir z czasem 2.09:59. Wśród kobiet Swietłana Stanko z Ukrainy, z czasem 2.33:04.

PZU, jako sponsor tytularny maratonu, zapewnił wszystkim uczestnikom moc atrakcji i wraz z kibicami zadbał o niesamowitą atmosferę podczas imprezy.

36. PZU Maraton Warszawski zdominowali zawodnicy z Afryki. Obok Victora Kipchirchira z Kenii, na podium stanęli jego rodacy: Jonathan Yego Kipoo z czasem 2.10:58 oraz Benson Oloisunga z czasem 2.11:26. Wśród kobiet obok Swietłany Stanko miejsce na podium zdobyły Hellen Mzembi Musyoka z Kenii z wynikiem 2.35:58 i Worksnesh Biru Tola z Etiopii z czasem 2.36:24. Królewski dystans ukończyło także wielu pracowników PZU, którzy na co dzień trenują w szeregach PZU Sport Team.

Gorąco gratuluję wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegów – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych w Grupie PZU. - Mam nadzieję, że znakomita atmosfera zawodów zachęciła wielu tegorocznych kibiców do podjęcia treningów i spróbowania swoich sił w kolejnych edycjach imprezach biegowych. Okazja do tego nadarzy się już wkrótce, gdyż 26 października odbędzie się 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Już teraz gorąco zapraszam wszystkich na to wydarzenie.

Podczas niedzielnej imprezy odbył się także „Bieg na Piątkę”, w którym zwyciężył triumfator ubiegłorocznego 35. PZU Maratonu Warszawskiego, aktualny wicemistrz Europy w maratonie, Yared Shegumo. W grupie kobiet najlepsza okazała się Karolina Pilarska, która na metę dotarła w czasie 00:17:08. W biegu wystartowali także uczestnicy programu biegowego „Biegaj na zdrowie z PZU”, którzy od wiosny br. przygotowują się do występu w przyszłorocznym maratonie. Dla większości z nich był to pierwszy start w życiu w profesjonalnym biegu.

W maratonie hand-bike, który odbył się na 15. pętlach wokół Stadionu Narodowego, zwyciężył Rafał Wilk, który ukończył wyścig z czasem 1:17:55. Wśród kobiet tryumfowała Anna Oroszova z czasem 1:37.09.

Natomiast w akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem” organizowanej we współpracy z Fundacją Synapsis, udało się zebrać 12 tysięcy złotych dla osób chorych na autyzm.

PZU już po raz drugi był sponsorem tytularnym największej imprezy biegowej w Europie Środkowo-Wschodniej.